Bóg nie męczy się przebaczaniem: sympozjum na temat spowiedzi

Zapraszamy na sympozjum na temat spowiedzi św., które odbędzie się w auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie.

Termin: 22 marca 2023 r. (środa)

Rozpoczęcie o godz. 8.50.

Poruszane zagadnienia:

  • spowiedź w myśli św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  • problem in vitro w konfesjonale,
  • spowiedź dzieci,
  • po co nam spowiedź?

Szczegółowy plan znajduje się na załączonym plakacie.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

1 października 2022 r. miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.30 Mszą św., której przewodniczył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, a koncelebrowali Wykładowcy ITKM, Wychowawcy seminaryjni i Reprezentanci wspólnot, których klerycy studiują w ITKM. W uroczystości po raz pierwszy uczestniczyli Ojcowie Redemptoryści, których alumni od bieżącego roku akademickiego podejmują studia w naszym Instytucie.

Read More

Inauguracja roku akademickiego 2021-2022

4 października 2021 r. w ITKM odbyła się inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.30 Mszą św., której przewodniczył i wygłosił homilię Wielki Kanclerz ITKM – Ks. Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy – ks. dr. Paweł Holc CM. Mszę św. koncelebrowali: Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – ks. dr hab. Jan Dziedzic, Wykładowcy ITKM oraz Wychowawcy wspólnot studiujących w ITKM. Po Mszy św. uroczystość kontynuowana była w auli ITKM, gdzie po odśpiewaniu przez scholę klerycką Gaude Mater Polonia, przemówienia wygłosili: Rektor ITKM – ks. dr Szczepan Szpoton CM, Wielki Kanclerz ITKM – Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy – ks. dr Paweł Holc CM oraz Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – ks. dr hab. Jan Dziedzic. Po przemówieniach nastąpiła immatrykulacja studentów I roku. Następnie wykład inauguracyjny na temat: “Synodalność w życiu i misji Kościoła. Dokument Międzynarodowej Komisji Teologicznej” wygłosił ks. dr Adam Sejbuk CM.

Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022

Informacje związane z rekrutacją kleryków na rok akademicki 2021/2022:

  • Rekrutacja dokonuje się w sposób elektroniczny – informacje o rekrutacji dostępne są na stronie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod adresem: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/ (przełożonych wspólnot studiujących na ITKM prosimy o przesłanie na adres rektoratu ITKM listy nowych studentów do dnia 20 września 2021 r.);
  • Przy rekrutacji w przypadku wyboru języka lektoratu, który jest kontynuacją nauki języka uczonego w szkole średniej, należy zwrócić uwagę i dopilnować zachowania terminów egzaminów kwalifikujących do poszczególnych grup odpowiadających stopniowi zaawansowania;
  • Przy rekrutacji konieczne jest wniesienie opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto studenta, które jest generowane w czasie rekrutacji;
  • Informacje o rekrutacji dla cudzoziemców i o potrzebnych dokumentach dostępne są pod adresem: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/cudzoziemcy.

Inaguracja roku akademickiego ITKM 2020

Rok Akademicki w naszym instytucie rozpocznie się 1 października a w dniu 3 października 2020 r. odbędzie się Inauguracja roku akademickiego 2020-2021, który jest 286 rokiem nauczania teologii w domu Stradomskim, 111 rokiem od założenia Instytutu, 46 rokiem od podpisania umowy o współpracy z Wydziałem Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej i 12 rokiem współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II. Mszę św. koncelebrowana o godz. 9.30 w kościele będzie przewodniczy nowy Dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII a po mszy św. uroczystość inauguracyjna w auli Instytutu.

Szczegółowy program inauguracji roku akademickiego:

Read More

Rok Akademicki 2020-2021

Rok akademicki 2020/2021, który jest 286 rokiem nauczania teologii w domu Stradomskim, 111 rokiem od założenia Instytutu, 46 rokiem od podpisania umowy o współpracy z Wydziałem Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej i 12 rokiem współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.